Slapská přehrada je pátou největší přehradou Česka, byla postavena r. 1950. Kromě plavání a koupání zde můžete provozovat i další sporty jako windsurfing, jachtaření, vodní lyžování, nebo si pronajmout loďku, kanoe či dokonce motorovou loď a zažít parádní jízdu.

Slapská přehrada je součástí Vltavské kaskády a její význam je hlavně v ochraně před velkými povodněmi. Slapy jsou velmi oblíbenou a vyhledávanou rekreační lokalitou, v okolí se nachází řada kempů, penzionů a hotýlků a kromě vodních sportů se určitě vyžijete i v pěších, či cyklistických výletech.

Na Slapech najdete písečné, či travnaté pláže – upravené i divoké.

Toto jsou nejznámější lokality:

Ždáň: na levém břehu Vltavy si užijete koupání na písčité travnaté pláži autokempu s pozvolným přístupem do vody. Zde najdete také naši půjčovnu.

Nová Rabyně: Autocamp nabízí travnatou pláž s pozvolným vstupem do vody, dětské hřiště s kolotočem a prolézačkami, beachvolejbalové hřiště, antukové hřiště, tenisovou pláž, samozřejmostí je soc. zařízení a šatny. Travnatá pláž na pravé straně kempu je přístupná také majitelům psů, kteří se zde mohou koupat i se svými miláčky.

Měřín: na pravém břehu Slapské přehrady u obce Měřín je travnatá, místy písečná či štěrková pláž s pozvolným vstupem do vody. Pokud dáváte přednost krytému koupání, můžete využít širokou sportovní a relaxační nabídku Vojenské zotavovny Měřín s krytým vyhřívaným 25 m bazénem s vodními atrakcemi.

Stará Živohošť: podél břehu této koupací lokality je situováno veřejné tábořiště a volné prostranství s travnatou plochou. Pláž se velmi mírně svažuje k řece, vstup do vody je po písčitém dnu. Stará Živohošť patří však k nejvíce vytíženým místům.

Nová Živohošť: veřejné tábořiště Nová Živohošť se nachází na pravém břehu slapského jezera. Jeho areál má rozlohu cca 5 ha a jsou tu k dispozici nová a rekonstruovaná sociální zařízení s pravidelnou údržbou, 3 stánky občerstvení… k dispozici je také naše půjčovna lodí a šlapadel.

Kobylníky: přírodní koupání volně přístupné nedaleko obce Prostřední Lhota. Menší pláž tvoří skalnaté podloží, proto je vhodné vzít si s sebou boty do vody. Místo je bez vybavení, zato patří k nejméně navštěvovaným.

Županovice: na místě se nacházejí dvě tábořiště (v levé části obce). Travnatou plochu zastiňují topoly a jiné listnaté stromy. Vstup do vody je pozvolný, dno písčité.

Nebřich: klidné, volně přístupné místo na koupání najdete u hotelu Laguna, kde se nachází skrytá neplacená pláž, kde můžete jen tak lenošit na trávě nebo si půjčit motorovou loďku či šlapadlo.

Cholín: kemp na Cholíně je vhodný pro milovníky přírodního koupání i rybaření. Travnatá pláž je zastíněna vzrostlými stromy. Vstup do vody je pozvolný, dno písčité. Přístaviště parníků se nachází na protějším břehu.

Roviště: klidné tábořiště leží přímo na břehu Vltavy, cca 5km pod přehradou Kamýk nad Vltavou.